Wilno – miasto o polskiej duszy
Wilno jest miastem o bardzo bogatej kulturze jak i architekturze. Zapewne dużo osób wie, że to miasto należało kiedyś do Polski. Nawet w dzisiejszych czasach występuje tam wiele aspektów nawiązujących do naszego narodu!

Wybierając się do Wilna zdecydowanie powinniśmy poznać trochę jego historię. Ponad 100 lat temu w mieście tym żył między innymi Adam Mickiewicz. Wybitny poeta i symbol narodu polskiego, który napisał wiele dzieł i epopeję narodową pt. ,,Pan Tadeusz”. W Wilnie występuje bardzo wiele odniesień do tego poety, ponieważ był i jest on bardzo ceniony nawet na Litwie.

Wycieczka do Wilna nie musi być wcale nudna. To miasto posiada szereg ciekawych atrakcji oraz zdecydowanie robi wrażenie jego architektura. Bardzo polecanym miejscem do zwiedzania jest tzw. Ostra Brama. Tak, to ta Ostra Brama, do której nawiązuje Mickiewicz w Inwokacji. Należy również zwiedzić Uniwersytet Litewski. Jest to instytucja naukowa, w której niegdyś uczyli bardzo wybitni i zdolni profesorowie oraz poeci.

Wilno jest bardzo pięknym miastem ale nie ogranicza się tylko do swojego centrum. Warto także zwiedzić obrzeża tego miasta, które są również bardzo ciekawe i interesujące.