Co zwiedzać będąc w Budapeszcie?
Wycieczka do Budapesztu nie może zostać uznana za zaliczoną, jeśli nie zobaczy się Mostu Széchenyiego, zawieszonego nad Dunajem. Łączył on dwa, niegdyś odrębne miasta: Budę i Peszt.
Jeśli jednak naprawdę chcemy poczuć magię Budapesztu, najlepiej udać się w rejs po Dunaju. Zamek Królewski oraz budynek Parlamentu pięknie prezentują się w świetle wschodzącego słońca oraz po zmroku, oświetlone sztucznym światłem.

Warto też skierować swoje kroki do Łaźni Gallerta. Są one uważane za jedne z bardziej eleganckich łaźni. Całkiem słusznie, gdyż stanowią one prawdziwą perełkę architektury secesyjnej. W środku bardzo łatwo poczuć się prawdziwie po królewsku. To ze względu na okazałe kolumny, piękne posągi i ogólny przepych.

To jednak nie wszystkie atrakcje Budapesztu. Należy jeszcze pamiętać o kościele Macieja, który ma bardzo burzliwą historię i jest pięknym reprezentantem stylu neogotyckiego. To najbardziej znany, a niektórzy twierdzą, że także najpiękniejszy obiekt sakralny w Budapeszcie.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje stolicy Węgier. Na pewno nie powinno się pomijać atrakcji kulinarnych takich, jak langosze, czy prawdziwy gulasz węgierski. Nie warto zapominać o pysznym, znanym ze słodkiego smaku winie z Tokaju.